360 Derece Fotoğraf Facebook’ta

Teknoloji 12 Haz 2016 289 views Okunma 360 Derece Fotoğraf Facebook'ta

En sevilen sosyal medya platformlarından olan Facebook’ta kullanıcılar bu günden itibaren zaman tünelleri içerisinde 360 derece fotoğrafları görüntüleyebilecekler.
En sevilen sosyal medya platformlarından olan Facebook, sanal gerçeklik ve 360 derece video alanlarındaki yatırımlarına ağırlık vererek, 10 haziran tarihinden itibaren zaman tünellerinde 360 derece fotoğrafların yayınlanabileceğini açıkladı. Sosyal medya hesaplarından olan Facebook kullanıcıları, cep telefonlarıyla çektikleri panoramik fotoğrafları ve 360 derece çekim yapabilen kameralar ile çekilen fotoğrafları platforma ekleyebilecek.
Bu alanda Hüsamettin Batur adlı Facebook kullanıcısı, özelliğin tüm üyelere açılmasından sonra Beşiktaş Vodefone Arena Stadı’nda çektiği 360 derece fotoğrafı platforma ekledi. Son yenilik olan 360 derece fotoğraflar hem akıllı telefonlar tarafından hem de bilgisayarlardan görüntülenebilir olacak. Sosyal medya hesaplarından olan Facebook kullanıcılarının tek yapması gereken fotoğrafların üzerinde beliren 360 derece simgesini fotoğrafın görmek istediklerini noktasına doğru sürüklemek ya da akıllı telefonlarını hareket ettirmek olacak. Bu sayede akıllı telefonlarında 360 derece fotoğraf çekme özelliği bulunan tüm Facebook kullanıcıları, zaman tünellerinde bu hareketli fotoğrafları rahatlıkla paylaşabilecek.

Yorumlar


Sen de Yorumla!