Türkiye’de internet kullanımında “Adil Kullanım Kotası” uygulanmaktadır. Bu yüzden sizler daha ay başında bir hafta kadar bir süre içerisinde film izlemek gibi belirli işlevler yaparak size biçilmiş olan kotayı doldurduğunuz takdir de tam olarak bir ay boyunca internet hızınızın yavaşlatılmaktadır.  AKK bulunmayan paketlerin dezavantajları nelerdir? Bu kota uygulamasının bulunmadığı paketler ise son derece yüksek fiyatlarda sunulmaktadır.  AKK diğer ülkelerde sıkça rastlamadığımız bir uygulamadır.

Bir Oyun Dahi Yüksek Boyutlarda Sunuluyor!

Günümüzde 20/50/70/100 GB gibi paketleri olan AKK’nin günümüzde insanlara oldukça düşük boyutlarda sunulması da son derece tartışılan bir uygulamadır. AKK zararları nelerdir? Günümüzde neredeyse bir oyun 5 ila 10 GB arasını bulmaktadır. En gelişmiş oyunlar ise 25 ve 30 GB boyutları bulmaktadır. Yani insanlar belirli ücretler ödeyerek satın almış oldukları paketler ile doğru düzgün oyun indiremiyor ve film izleyemiyorlar. Ayrıca günümüz gelişmekte olan teknolojisi ile 2K ve 4K seçenekleri sayesinde artık film ve dizi boyutları da oldukça artacaktır. Bu yüzdende AKK uygulamasındaki sınırların bir an önce yükseltilmesi ve kullanıcıları rahata kavuşturulması gerekmektedir.

AKK Uygulaması Olmayan Paketler Cep Yakıyor!

Bu uygulamaya ise tepki gösteren kişiler başlattıkları proje ile change.org sitesinden insanların imza vermesini istemektedirler. Bu saye de toplanılan imzalar çığ gibi büyüyecek ve internet servis sağlayıcıları bu konuya kayıtsız duramayacaklar.  Toplanılan imzalar ise tam olarak 3 haftada 33 bin gibi yüksek rakamlardan oluşuyor. AKK uygulamasını nasıl şikayet ederiz? Eğer AKK uygulamasından şikayetçiyseniz sizlerde kolaylıkla siteye girerek imza verebilirsiniz. Sizlerin vermiş olduğu imzalar ile ADSL şirketleri AKK uygulamasında önemli değişiklikler yapacaklar ve bizleri rahata kavuşturacaklar. Günümüzde herkesin bildiği üzere AKK uygulamasının sınırsız olduğu paketler son derece pahalı ve birçok ailenin kolay bir şekilde ödeyemeyeceği oldukça can sıkan tutarlardadır. Özellikle de internet kullanıcılarının birçoğunun bu tür uygulamalardan haberdar olmamaları ve bu tür uygulamalar hakkında bilgisiz oldukları için mağdur olmaları da söz konusudur. Ayrıca bu tür uygulamalar yüzünden mağdur olan kişiler çeşitli

Yorumlar


Sen de Yorumla!