Android Apple’da Çalıştırıldı

Teknoloji 12 Haz 2016 281 views Okunma Android Apple'da Çalıştırıldı

Geliştirici bir kılıf aracılığı ile iPhone üzerinde Android işletim sistemi çalıştırıldı. Androit acaba iPhone üzerinde nasıl duruyor?
Bir geliştirici kılıf aracılığı ile iPhone üzerinde Android işletim sistemi çalıştırıldı. Geliştiriciler, cihazlar üzerinde farklı işletim sistemleri çalıştırmaya devam ediyor. Bu alanda Nick Lee adlı geliştiricinin geçmiş olduğumuz aylarda Windows 95!i Apple Watch üzerinde çalıştırması büyük yankı yapmıştı. Buna bakılırsa Nick Lee’nin bu anlamda yine ses getireceği görülüyor.

Geliştirme şirketi olan Tendigi’de yönetici konumda olan Nick Lee, özel bir kılıf aracılığı ile iOS’un son sürümüne sahip olan bir iPhone üzerinde Android işletim sistemini çalıştırmayı başardı. Nick Lee’nin bunu bir kılıf aracılığı ile iPhone üzerinde yürütülebilir bir kod çalıştırarak başardığı söyleniyor. Bu işlem için tam 45 saat uğraştığını söyleyen Nick Lee, sonunda iPhone iOS sürümü üzerinde Android 4.1 Jelly Bean’i çalıştırmayı başardığını vurguladı. Son derece ilgi çekici olan bu habere benzer bir haber aylar önce yine karşımıza çıkmıştı. Aynı kişi tarafından tekrar böyle bir gelişim olup olamayacağı düşünülüyor.

Yorumlar


Sen de Yorumla!