Hava sıcaklığının 40 derecenin üzerinde seyrettiği Antalya’da, eksi 5 derece sıcaklığın olduğu yerler de var. Tatile gelenlerin fazlaca ilgisini çeken bu yer Antalya Akvaryum içerisindeki Kar Dünyası.

 

Dışarıdaki hava 40 derecenin üzerinde iken, kar dünyasına girdiğinizde hava birden eksi 5 dereceye düşüyor. Bu kavurucu sıcaklıkta serinleme imkanı bulabileceğiniz bu merkez, yerli ve yabanca turistlere kapılarını açıyor. Tabi hava bu kadar soğuk olunca hastalanmaya karşı tedbirler de alınıyor, içeriye girdiğinizde size özel kıyafetler veriliyor ve bu kıyafetler sizi soğuğa karşı koruyor. İçerisinde kayak pisti, buz müzesi ve dondurulmuş balık sergisi yer alan bu eğlence merkezi kentte büyük ilgi görüyor.

 

Havalar böylesine sıcak iken bu eğlence merkezinin ilgi görmemesi imkansız, içeriye girenler oradan çıkmak istemediklerini belirtiyorlar. özellikle çocukların büyük ilgi kaynağı olan Kar Dünyası, buz gibi havasıyla hem serinletiyor hem de eğlendiriyor. Kayak pistlerine gitmek yerine hem denize girmenin hem de karda eğlenmenin keyfini çıkaran tatilciler için büyük avantaj.

Yorumlar


Sen de Yorumla!