Büyük Sıçrama Marshmallow’dan

Teknoloji 12 Haz 2016 272 views Okunma Büyük Sıçrama Marshmallow'dan

Marshmallow, Adroid işletim sistemlerinin en bilinen ve en son geliştirilen işletim sistemi olarak büyük bir sıçrama ile gündeme geldi.
Adroid cihazların yeni işletim sistemleri ile güncellenmesi bazı zamanlarda çok sancılı bir bekleme süreci olabilmektedir. Fakat Android 6.0 Marshmallow sistemi, Mart ayı içerisinde yüzde 2.3 oranında Android cihazlarda ölçümlenmişken, Mayıs ayının sonunda bu oran yüzde onu geçmiş bulunuyor.
Android cihaz kullananların hala Jelly Ben ve KitKat işletim sistemini kullandığı oran oldukça fazla görünüyor. Bu oran oldukça fazla olsa da bu oranın yavaş yavaş azalmaya başladığı belirtildi. Mart ayı içerisinde 35.4 kullanım yüzdesi olan KitKat işletim sisteminin 31.6’ya kadar gerilediği açıklandı. Marshmallow sürümünün üç yaşından genç olan bütün Android cihazlara gönderiliyor olmasının bu yükselişte faydası oldukça fazladır.
2016 senesinde piyasaya çıkan Galaxy 7, HTC 10, LG G5 ve Xperia cihazların hepsinin Android Marshmallow 6.0 işletim sistemi ile gelmiş olması da bu sistemin kullanım oranını arttırıyor. Oranın buradaki artışına bakılırsa, artışın 2017 senesinde fazla olacağı görülüyor.

Yorumlar


Sen de Yorumla!