Depresyon İçin Kan Testi

Sağlık 12 Haz 2016 292 views Okunma Depresyon İçin Kan Testi

İngiltereli bilim adamları, depresyon tedavisinde kullanılacak olan ilacın belirlenmesinde doktora yardımcı olmak adına kan testi geliştirdi.
İngiltere’de yapılan araştırmalarda İngiltereli bilim adamları, depresyon tedavisinde kullanılacak olan ilacın belirlenmesinde doktora yardımcı olmak adına bir kan testi ortaya çıkardı. Senelerce süren araştırmalar sonucunda bir dergide yayınlanan çalışma, depresyon hastalarından alınan kan örneklerinin incelenme sonuçlarının, hastalığın bulunmasına ve doğru tedavinin uygulanmasına yardımcı olduğunu ortaya çıkardı.
Çalışmayı yönetmekte olan Profesör Doktor Carmine Pariante, kan örnekleri içerisinde biri makrofaj migratör inhibitör faktörü ( MIF ), diğeri ise interlökin – 1 beta olarak bilinen iki göstergeye baktıklarını ifade etmiştir. Yapılan bu deneyler, söz konusu olan göstergeleri yüksek hastaların, depresyon tedavilerinde yaygın olarak kullanılan trisiklik antidepresanlara ve SSRI’a yanıt verme ihtimalinin düşük olduğunu göstermiştir.
Çalışmayı yönetmekte olan Profesör Doktor Carmine Pariante, çalışmanın bireye göre depresyon tedavisi uygulanmasına yardımcı olacağına işaret etti ve antidepresanların güvenli olduğunu ancak kimi zaman yan etkilere de yol açabileceğini söyledi.

Yorumlar


Sen de Yorumla!