Elazığ’da Uyuşturucu Operasyonu

Haberler 12 Haz 2016 288 views Okunma Elazığ'da Uyuşturucu Operasyonu

Elazığ’da bulunan Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Müdahale Şube Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar kapsamında tam 194 gram uyuşturucu madde ele geçirildi.

 
Elazığ ilimizde yer alan Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Müdahale Şube Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar kapsamında tam 194 gram uyuşturucu madde metamfetamin ve altı bin dört yüz yedi paket kaçak sigara ele geçirilmiştir. Konu ile alakalı olarak Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Müdahale Şube Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Kovancılar ilçesinde durdurulan bir araç içerisinde ülkeye yasa dışı yollar ile uyuşturucu madde getirdiği istihbarı bilgiler sonucu tespit edilen M.K. ile İran uyruklu M.C. isimli şahıslar üzerinde yapılan aramada vücutlarının çeşitli bölgelerine saklanmış piyasa değeri yaklaşık olarak 60 bin lira olan 194 gram metamfetamin maddesi bulundu.

 
Yapılan operasyon sonrasında 2 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bir yandan farklı bir operasyon kapsamında Diyarbakır ilinden Elazığ’a giriş yapan araçta yapılan kontrollerinde kargo poşetlerine sarılı bulunan çamaşır makinesi tamburu ve hava basınç kazanları içerisine saklanmış vaziyette toplam 6 bin 407 paket gümrük kaçağı sigara bulundu.

Yorumlar


Sen de Yorumla!