Fenerbahçe’de Sorun Ne?

Spor 24 Eyl 2016 125 views Okunma screenshot_36

Ligimizde şampiyonluğun bir numaralı adaylarından olan Fenerbahçe sezona çok kötü bir başlangıç yaptı. Önce Şampiyonlar Ligi’nde Monaco’ya elendi. Ardından teknik direktör Perreira ile yollar ayrıldı. Ardından göreve Hollandalı hoca Dick Advocaat geldi. Hollandalı hocada takımın kötü gidişini durduramazken, geçen sene şampiyonluğa oynayan takımın bu sene neden bu kadar döküldüğünün nedenlerini aramaya başladı.

Dick Advocaat’ın bu konu ile ilgili ilk tespiti takıma ciddi bir yükleme yapılmadığı oldu. Yani takım kondisyon olarak iyi bir seviyede değildi. Bu da takımın mücadele gücünü düşürüyor ve başarısız sonuçları beraberinde getiriyordu.

Bu durumda takıma ağır yükleme idmanları yaptırması gereken Hollandalı hocanın elini ise kronik kas rahatsızlıkları bağlamakta. Eğer Hollandalı hoca ağır idmanlar yaptırırsa bazı kronikleşmiş kas hastalıkları tekrar ortaya çıkabilir. Dick Advocaat konuya çözüm olarak takımın seviyesini bir anda yükseltmek yerine yavaş yavaş kondisyon yüklemelere başladı. Böylece ortaya çıkabilecek uzun süreli sakatlıkların önüne geçilmiş oldu. Ve takım bu yüklemenin ilk sonucunu geçtiğimiz hafta sonu oynanan Kasımpaşa maçında aldı ve rakibini 5 – 1 mağlup etti.

Yorumlar


Sen de Yorumla!