Google İle Uçabilen Otomobil

Teknoloji 12 Haz 2016 297 views Okunma Google İle Uçabilen Otomobil

Dev arama motoru Google kurucuları arasında yer alan ve özellikle yeni uygulamalardan olan Alphabet’ın Ceo’su olan Larry Page’den uçan otomobiller için dev yatırım geldi.
Uçan otomobiller şüphesiz herkesin görmek ve kullanmak istediği teknoloji harikası hayallerindendir. Bu hayaller gerçek oluyor. Söz konusu olan uçan otomobiller ile ilgili projeye Google’dan dev bir destek geldi. Konu ile alakalı elde edilen bilgilerde özellikle Alphabet’in CEO’su Larry Page’nin uçan otomobillere karşı büyük bir ilgisinin olduğu ve bu nedenle de bu alanda yapılan projelere destek verdiği gündemde yer alıyor.

 
Yabancı basında, Bloomberg Businessweek sitesinde geçtiğimiz hafta içerisinde yer alan haberde, Larry Page’in bu konuda oldukça cömert davrandığı ortaya çıktı. Yeni uçan otomobiller ile ilgili çalışma yürüten iki farklı şirketi destekleyen Larry Page, bu alanda 100 milyon doları aşan bir yatırım yapmış. Söz konusu olan uçan otomobillerin tasarımlarının nasıl olduğu ve özellikle teknolojilerin ne kadar güvenilir olduğu merak ediliyor. Şuan için ise uçan otomobillerden söz etmek için oldukça erken olduğu bildirildi.

Yorumlar


Sen de Yorumla!