Göz Kuruluğu İncelendi

Sağlık 12 Haz 2016 267 views Okunma Göz Kuruluğu İncelendi

Uyku dengelerinin bozulması, yoğun klima kullanımı ve yoğun bilgisayar kullanımı ile ortaya çıkan göz kuruluğu uzmanlar tarafından incelendi.

 

Göz Hastalıkları Uzmanı olan Op. Dr. Şeyda Atabay, Türkiye gündeminde hızlı yaşama, uyku dengelerinin bozulması, yoğun klimalı ortamlar ve yoğun bilgisayar kullanımı nedeniyle kuru göz hastalığına daha genç yaşlarda da sık olarak rastlanmaya başlandığını açıkladı. Göz Hastalıkları Uzmanı olan Op. Dr. Şeyda Atabay, göz içerisinde sürekli bir gözyaşı üretimi olmakta olduğunu kaydetti ve göz kapakları kenarlarındaki gözyaşı bezleri tarafından üretilen gözyaşı sıvısı tüm göz yüzeyini ıslatarak kayganlaştırarak ve yıkayarak gözyaşı kanalları tarafından atıldığını belirtti.
Göz Hastalıkları Uzmanı olan Op. Dr. Şeyda Atabay, bu alanda en sık gözlenen bulgunun gözde kızarıklık, ani oluşan batma hissi olduğunu söyledi ve bazı hastaların gözde batma hissi ile refleks olarak oluşan aşırı sulanma şikayeti ile bile başvurabildiklerini dile getirdi. Lens kullanıcılarının ise uzun seneler sonrasında birer kuru göz hastası adayı olduklarını belirten Göz Hastalıkları Uzmanı olan Op. Dr. Şeyda Atabay, ciddi derecede ek hastalığı olmayan basit kuru göz hastalarına günlük kullanabilecekleri damla tedavileri sayesinde rahatlama sağlamakta olduğunu söyledi.

Yorumlar


Sen de Yorumla!