İlk Modüler Saat Çıktı

Teknoloji 19 Haz 2016 246 views Okunma İlk Modüler Saat Çıktı

Teknoloji gücü, kullandığımız cihazlardan en az şekilde faydalanmamız için onları modüler hale getirmektedir. Blocks modüler saat buna örnek gösteriliyor.

Blocks modüler saat kampanyası, Kickstarter’da başlatılarak, kullandığımız cihazlardan azami şekilde faydalanmamız için onların modüler hale getirildiğinin en güzel örneği olarak gösteriliyor. Çoğu bireyin kullandığı akıllı telefonların modüler parçalarla birleştirilerek farklı işlevler sunması durumuna herkes alışıyor. Fakat modüler teknoloji, sadece akıllı telefonlar için kullanılmıyor.

Blocks modüler saat kampanyası, Kickstarter’da başlatılarak, onlarca modülle beraber kullanılabilen dünyanın ilk akıllı saati olarak teknoloji tarihine ismini kazıyor. Blocks modüler saat kampanyası, Kickstarter’da 1.6 milyon dolar fon toplamayı başarmış, tamamen Android tabanlı bir projedir. 2015 senesinin son dönemlerine başlatılan Blocks projesi, neredeyse bir akıllı telefon kadar işe yarıyor. Bu özellik ise modüler olması ile başarılı hale geliyor. Blocks modüler saatin, yaklaşık 1.000TL civarındaki fiyatına dört adet modülün dahil olduğu biliniyor. Snapdragon 2100 Wear işlemci kullanılan Blocks, paslanmaz çelik bir gövde yapısına sahiptir. Bu saat, flaş bellek, ektra batarya, otomatik ödeme, Sim Kart, kalp ölçer ve kamera olarak kullanılabiliyor.

Yorumlar


Sen de Yorumla!