MHP de sular bir türlü durulmuyor. Her gün yeni bir olay, her gün yeni bir tartışma. MHP problemlerine bir de MHP Grup Başkanvekilliği görevinden istifa eden Oktay VURAL damgasını vurdu.

 

MHP Grup Başkanvekilliği görevinden ayrılmak için istifa eden Oktay VURAL istifadan sonra şu açıklamalarda bulundu; “Partinin içinde bulunduğu durumun, yönetim anlayışının yaralayıcı olduğunu gördüm.” dedi.

 

Oktay VURAL uzun süredir MHP içerisinde oluşan zıtlaşmalar, tartışmalar, kongre problemleri, muhalifler ve parti içerisindeki tutumlardan rahatsız olduğu görülmektedir. MHP Grup Başkanvekili iken görevinden ayrılacağını duyuran Oktay VURAL açıklamasının hemen ardından istifa dilekçesi yazdı. Oktay VURAL hazırlamış olduğu istifa dilekçesini Türkiye büyük millet meclisi başkanlığına sunacağı öğrenildi. Aynı zamanda Oktay VURAL mecliste bulunan odasını da topladığı öğrenilmiştir. Her parti içerisinde problemler olabilir. Ancak demokrasinin vitrini olan MHP kongresinin ilerleyen sürecinin hatalarla yürütüldüğünü düşünen Oktay VURAL son zamanlarda parti yönetimiyle ayrı görüşler içerisinde bulunduğu konuşulmaktaydı.

 

Oktay VURAL ilk önce 1999 yılında millet vekili oldu. Millet vekili olduktan sonra MHP koalisyonunda ulaştırma bakanlığı yapmıştır.

Etiketler:,,

Yorumlar


Sen de Yorumla!