İzmir Operasyonunda 18 Gözaltı

Haberler 12 Haz 2016 330 views Okunma İzmir Operasyonunda 18 Gözaltı

İzmir merkezli olarak dört ilde yapılan Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) operasyonu alanında tam 18 kişi göz altına alındı.
İzmir ili merkez olmak üzere tam 4 ilde yapılan Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması operasyonu alanında on sekiz kişi göz altına alındı. İzmir Cumhuriyet Başsavcı Vekili olan Okan Bato’nun Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) karşı sürdürmüş olduğu soruşturma kapsamında, İzmir ili dışında Manisa, Uşak ve Trabzon ilinde 18 kişi hakkında göz altı kararına varıldı.
İzmir Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, aralarında Karşıyaka, İzmir ve Menemen adliyeleri, Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü ve Foça Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda görev yapan kişilerin de içerisinde bulunduğu 15 şüpheliyi İzmir ilinde, birer kişiyi de Trabzon, Uşak ve Manisa illerinde gözaltına aldı. Yapılan soruşturmanın, şüphelilerin adliyede yapılan zabıt katibi ve infaz koruma memuru sınavları öncesi temin edilen sorular ile sınavlarda başarı sağlayarak kurumlara yerleştikleri, ayrıca Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) için de bilgi taşıdıkları sebepleri ile olduğu açıklandı.

Yorumlar


Sen de Yorumla!