Jan Olde Riekerink, her maç öncesi olduğu gibi bu hafta da perşembe günü verdiği demeçte derbi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 7 aydır Galatasaray futbol takımının başında görev yapmakta olan Riekerink, Vodafone Arena’da yapılacak olan Beşiktaş derbisi hakkında, şimdiye kadar başarılı galibiyetler elde ettiklerini söyledi.

Karşı takımların sergilediği oyun performanslarını dikkatle takip ettiğine değinen Riekerink, derbi takımının da takipçisi olduğunu söylerken; sabırlı bir oyun sürdükten sonra galibiyetin kaçınılmaz olacağını belirtti. Ligin başarılı takımları başında gelen Beşiktaş’ın kolay bir rakip olmadığının farkında olduklarını, fakat her takımın bir zaafı olduğunu açıklayan Riekerink, maç sonucunun en az beraberlik olacağını ama maç öncesinde hedeflerinin kesinlikle galibiyet olduğunu ve maça çok hazır oldukları hakkında iddialı idmanlar yaptıkları açıklamasında bulundu.

Galatasaray takımının önemli oyuncularından biri olan Sneijder’in görevinin oyun kurucusu olduğunu, bunun yanında Kayserispor maçında kasığından sakatlanan Nigel De Jong’un derbide bulunmasının şimdilik imkansız olduğunu fakat bunun takım için motivasyon eksikliği yaratmayacağının altını çizdi.

Yorumlar


Sen de Yorumla!