Kadın Spikere Tehdit!

Spor 22 Haz 2016 258 views Okunma 1604990_0_1466592902E2vlQ

Bu günlerde tüm gözler Euro 2016 turnuvaları üzerinde. Turnuvalardaki heyecanı televizyondaki izleyicilere yansıtan spikerler futbolun önemli bir parçası. Fakat iş sadece futbolla kalmıyor ve hemen hemen her maç bir çok olayı beraberinde getiriyor. Euro 2016 turnuvalarının İtalya – İsveç karşılaşmasını ZDF televizyonunda veren Almanya, maça kadın spiker ile damga vurdu.

 

İtalya – İsveç karşılaşmasının spikerliğini yapan Claudia Neumann, Alman seyirciler tarafından büyük tepki gördü. Alman seyircileri, futbol maçını bir kadının sunmasından rahatsız oldu ve bu durum üzerine tepki gösterdiler. Tepkiler o kadar ağır oldu ki bunların arasında spikerin tecavüzle tehdit edildiği söylentisi bile var.

 

Bu durum karşısında son derece cinsiyetçi bir yaklaşım olduğunu düşünen diğer kadın spikerler, Alman seyircilerine tepki gösterdiler. Hatta konu üzerine Türkiye’deki spikerlere konu ile ilgili sorular soruldu ve spikerler, kadın ya da erkek farketmeden aynı fikirdeydiler. yani bu durumun cinsiyetçi bir yaklaşım olduğunu, kadın ya da erkek farketmeyeceğini, hatta kadın olmasının çok daha güzel olduğunu belirttiler.

 

Yorumlar


Sen de Yorumla!