Karaman Tacizcisi Tekrar Mahkemede

Haberler 12 Haz 2016 281 views Okunma Karaman Tacizcisi Tekrar Mahkemede

Karaman ilinde bazı öğrencilere cinsel istismardan 508 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan Muharrem Büyüktürk, yargılanmaya başladı.
Karaman ilinde bazı öğrencilere cinsel istismardan 508 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan, Konya ilinin Ereğli ilçesinde de bir çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiası ile hakkında dava açılan Muharrem Büyüktürk, yargılanmaya başlandı.
Konya ilinin Ereğli ilçesinde yer alan Ereğli Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görülen davada, taraf avukatları hazır bulunurken, tutuklu durumda yargılanan Büyüktürk, bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi yani SEGBİS ile duruşma salonuna bağlandı. Türkiye Barolar Birliği ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı vekillerinin duruşmaya müdahil olma teklifleri kabul edildi. Söz verilen sanık, bazı öğrencilere cinsel istismardan 508 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan Muharrem Büyüktürk, bir çocuğa cinsel istismarda bulunduğuna yönelik iddaları kabul etmedi. Ereğli’ye rehber öğretmenlik yapmaya geldiğini belirten Muharrem Büyüktürk, orada kalmak için bir cami lojmanı ayarladığını burada da öğrenciler ile kaldığını öne sürdü. Havaların soğuk olduğundan çocuklar ile özel ilgili olduğunu belirten Muharrem Büyüktürk’ün duruşması 27 Temmuz’a ertelendi.

Yorumlar


Sen de Yorumla!