Dünyada en geniş izleyici kitlesine sahip olan dizisi Game of Thrones’a, bir kez daha bir Türk oyuncunun katılacağı kulaktan kulağa dolaşıyor. 29 yaşındaki Özge Gürel’in kadroya katılacağı ihtimali Türk izleyiciler tarafından coşkuyla karşılandı. Geçtiğimiz günlerde 6. sezonunun finalini yapan Game of Thrones’un yapımcılarının, yeni sezon için bir Türk oyuncu ile anlaştığı konuşuluyor. En son Kiraz Mevsimi dizisinde oynayan 29 yaşındaki genç oyuncu Özge Gürel’in kadroya dahil edileceği heyecan yarattı.

Özge Gürel Rolü JON SNOW’UN ANNESİNİ OYNACAK

İzleyicilerin en sevdiği karakterlerden biri olan Jon Snow’un doğumu sırasında ölen annesi Lyanna Stark’ın 7. sezonda flashbacklerle dizide yer alacağı ve Stark’a Türk oyuncu Özge Gürel’in hayat vereceği konuşuluyor. Özge Gürel eğer kadroya dahil olursa, Sibel Kekilli ile Tamer Hassan’dan sonra diziye katılan 3. Türk oyuncu olacak. Daha önce Onur Can Çaylı’nın da bir bölümün animasyonunda imzasının olduğu Game of Thrones’un 7. sezonunda Gürel’in oynayıp oynamayacağı merakla bekleniyor.
özge gürel game of

Özge Gürel (Biyografi)

Özge Gürel, 5 şubat 1987 senesinde aslen Silivrili bir ailenin kızları olarak İstanbul’da dünyaya geldi. Lise yıllarını Silivri’de geçirdi ve lise eğitimini tamamladıktan sonra, Beykent Üniversitesinin Ticaret Bölümünü kazandı. Ancak üniversiteyi yarıda bırakarak hayali olan oyunculuğun peşinde koştu. Bir süre oyunculuk eğitimi aldıktan sonra yapım şirketlerinin dikkatini kısa sürede çekmeyi başardı.

İlk olarak ”Kızım Nerede” isimli dizide Zeynep karakterini canlandırdı. Ardından ”Muhteşem Yüzyıl” ve ”Huzur Sokağı” dizilerinde rol aldı. Asıl şöhreti Medcezir dizisinde oynadığı ”Ada” karakteriyle yakaladı. Dizi sayesinde bir anda tüm Türkiye tarafından tanınmayı başardı. Ünlü oyuncu son olarak 2014 yılında reyting rekorları kıran ”Kiraz Mevsimi” isimli dizide başrol oynadı.

Mesleği

Oyuncu

Doğum Yeri (Nereli)

İstanbul / Türkiye

Göz Rengi

Kahverengi

Doğal Saç Rengi

Kumral

Kilosu

56

Boyu

1.69 m veya 169 cm

Özge Gürel Oynadığı Diziler

Yorumlar


Sen de Yorumla!