Linkedin ve Microsoft İşbirliği

Teknoloji 19 Haz 2016 195 views Okunma Linkedin ve Microsoft İşbirliği

Dev firmalardan olan Microsoft, büyük bir satın almaya imza atarak, Linkedin’i, 26.2 milyar dolara bünyesine dahil etti.

Microsoft şirketi, büyük bir adım ile dev bir satın almaya imza atarak, Linkedin’i, tam 26.2 milyar dolara bünyesine dahil etti. Microsoft’un CEO’su olan Natya Sadella, artık beraber yürüyeceklerini, satın almayı uzun zamandır planladığını belirtti.

ABD’li yazılım devlerinden olan Microsoft şirketi, iş dünyası ve iş bulmaya yönelik sosyal ağ Linkedin’i 26.2 milyar dolara satın aldı. Linkedin için hisse başına 196 dolar ödemiş olan Microsoft, paranın tamamını peşin olarak verecek. Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre, Linkedin marka ismini, kültürünü ve bağımsızlığını koruyacaktır. Lindedin’in CEO’su olan Jeff Weiner görevine devam edecek, ayrıca doğrudan Microsoft CEO’su Satya Nadella’ya rapor sunacak. Linkedin’in Yönetim Kurulu Başkanı Reid Hoffman, bu durumun yeniden kuruluş günü olduğunu belirtti ve Microsoft’la bu ilişkinin, ağları ve firmanın bulut servisleri arasındaki kombinasyonun kendilerine dünyadaki çalışma şeklini değiştirme şansı vereceğini ekledi. Linkedin’in bünyesinde toplamda 433 milyondan fazla insan bulunuyor.

Etiketler:,

Yorumlar


Sen de Yorumla!