Milli Üretimde Yeni Nesil Zamanı

Haberler 22 Haz 2016 185 views Okunma recep-tayyip-erdogan-nereli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan denize indirilen askeri gemi olan Burgara Korveti töreninde konuştu. Erdoğan milli gemiden sonra milli uçak gemisi yapılacağının da müjdesini verirken Türkiye’nin milli üretimde yeni nesil modeline geçeceğinin de müjdesini verdi . Erdoğan yaptığı konuşmada “Amfibi türü Anadolu gemisinden sonra artık biz kendi uçak gemimizi yapar hale geleceğiz. İnanırsanız, azmederseniz başarırsınız.” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu açıklamalarının ardından yeni nesil milli üretim araçlarını inceledik.

 

1-) HÜRKUŞ SİLAH

 

Hürkuş Silah projesi temel eğitim uçağı olarak kullanılmak üzere planlanmış durumda. Önümüzdeki yıllarda TSK envanterinde sıkça kullanılacaktır.

 

2-) GÖKTÜRK-1

 

Göktürk-1 uydusu Türkiye’nin istihbarat birimleri açısından çok faydalı bir proje. 2016 yılının sonunda uzaya fırlatılacak olan bu uydu 2017 itibari ile aktif olarak kullanılacak.

 

Son olarak da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı gibi milli uçak gemisi projesi planlanmakta. Erdoğan son olarak yaptığı açıklamada milli uçak gemisi konusunda da ne kadar kararlı olduğunu ve milli uçak gemisinin de yakın gelecekte ülkemiz adına tamamlanmış bir proje olarak karşımıza çıkacağını belirtmek istiyoruz.

Yorumlar


Sen de Yorumla!