Antalya’da yapılan Orhan Gencebay Birlik ve Beraberlik Gecesi’ne Hande Yener’den Yavuz Bingöl’e birçok sanatçı, Orhan Gencebay şarkılarını barış hep bir ağızdan sözlediler.

EXPO 2016 Antalya’da düzenlenen ‘Orhan Gencebay Birlik ve Beraberlik Gecesi’ programında ünlü sanatçılar sahneye çıktı. Gecede Orhan Gencebay’ın yanı sıra Berksan, Cengiz Kurtoğlu, Ferhat Göçer, Hande Yener, Kıraç, Kutsi, Manga, Nükhet Duru, Rafet El Roman, Seksendört, Tan, Ümit Besen, Volkan Konak, Yavuz Bingöl, Zara ve Zerrin Özer sahne aldı. Sanatçılar, Gencebay’ın sevilen şarkılarını seslendirdi. Alanı dolduran vatandaşlara unutulmaz anlar yaşatan sanatçılar, birlik, beraberlik mesajları vererek, Gencebay’a teşekkür etti.

MUTLU VE GURURLUYUM

Katılımın ücretsiz olduğu programın sonunda sahneye çıkan Orhan Gencebay ‘Batsın Bu Dünya’ ve ‘Gelin Birlik Olalım’ şarkılarını seslendirdi. “Bu gece gönüllerin birliği gecesi, vatan aşkının gecesi, bu gece aşkların gecesi” diyen Gencebay, şunları söyledi: “Bu güzel günde sizlerle beraber olduğum için son derece mutluyum, gururluyum, sizleri çok seviyorum. Berhudar olun. Bu gece beni sizlerle buluşturan, beni sizlere anlatan sanatçı arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler ediyorum. Beni yalnız bırakmadılar, benimle birlikte oldular. Benim sizlerden ilham aldığım bestelerimi sizlere yorumladılar” Gencebay albümüne yetiştiremediği ‘Canım Türkiyem’ bestesini de okudu.

CANIM TÜRKİYEM

Sen benim cennetim, hür vatanımsın

Sen ecdadımın yadigarısın

Varlığım uğruna armağan olsun

Vatanım, toprağım, canım Türkiyem

Hem ekmeğim hem suyumsun

Vazgeçilmez namusumsun

Aşığınım, dünya duysun canım Türkiyem

Uğrunda can veren canlarımız var

Çıktık sonsuza bayrağımızla

Allah’ın yolunda imanımızla

Biz bize yeteriz canım Türkiyem

Yorumlar


Sen de Yorumla!