Pamuk Üretiminde Sevindiren Haber Geldi

Haberler 12 Haz 2016 243 views Okunma Pamuk Üretiminde Sevindiren Haber Geldi

İzmir ili Ticaret Borsası Meclis Başkanı ve Ulusal Pamuk Konseyi Başkanı Barış Kocagöz, 2016 senesi Türkiye pamuk üretimi ve geleceği ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlemiştir.

İzmir ili Ticaret Borsası Meclis Başkanı ve Ulusal Pamuk Konseyi Başkanı olan Barış Kocagöz, yeni sezon 2016 için Türkiye pamuk üretimi ve geleceği ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlemiştir. Yapılan desteklemelerin pamuk üretiminde artışa yol açtığını belirten Başkan Kocagöz, yeni sezonda Ege Bölgesi’ndeki artışın yüzde 20 Doğu ve Güneydoğu bölgelerimizdeki artışın da yüzde 15-20 oranını yakalamasını beklediklerini ifade etti.
İzmir ili Ticaret Borsası Meclis Başkanı ve Ulusal Pamuk Konseyi Başkanı olan Barış Kocagöz, İzmir Ticaret Borsası Tarihi Meclis Salonu’nda düzenlenen toplantıda, son yıllarda iklimdeki sapmaların pamuk üretim alanlarını zorladığına dikkat çekti. İzmir ili Ticaret Borsası Meclis Başkanı ve Ulusal Pamuk Konseyi Başkanı olan Barış Kocagöz, özellikle Nazilli, İncirliova ve Manisa gibi pamuğu tamamen terk eden bölgelerde yeniden pamuk üretimine dönüş olduğunu belirtti ve bu lumlu durumların Türk tekstilini de olumlu yönde etkileyeceğini belirtti.

Yorumlar


Sen de Yorumla!