Teknolojinin hızlı bir gelişim sürecine girdiği son dönemlerde Panasonic markasından da yeni ve ilgi çekici bir haber geldi.

Devrim niteliğindeki bir buluşla köklü firmanın adından çok daha net söz ettireceği düşünülüyor. Şuan için kavisli model akıllı telefonlar veya akıllı saatlerde kullanılabilmek üzere bükülebilir batarya ve donanım gereksinimini karşılayabilmek için yeni bir teknoloji üreten Panasonic firması bu alanda oldukça önemli gelişmeler sağladı.

Özellikle kavisli cihazların proje aşamasında en çok merak edilen cevapların başında donanımların esnekliğinin olup olamayacağı da belirlenmiş oldu.

Panasonic, geliştirmiş olduğu yeni bükülebilir batarya ile birlikte bataryanın ne kadar bükülürse bükülsün içindeki şarj oranının %99 ve üzeri bir bölümünü koruyacağını belirtiyor.

Henüz yeni bir teknoloji olduğu için akıllı cihazlara montaj veya entegrasyonu için belli araştırmalar ve deney aşamaları için zamana ihtiyaç duyulduğu belirtilse de çok yakın bir zamanda üretilen bu batarya sayesinde kavisli yapısı olan cihazları da piyasalarda görebileceğiz.

Yorumlar


Sen de Yorumla!