Pique’den Parmak İşareti

Spor 22 Haz 2016 282 views Okunma pique-den-olay-hareketin-ardindan-aciklama--7232074_945002858576a59680b4a6

Barcelona’nın başarılı futbolcularından olan Pique, Euro 2016 turnuvalarında İspanya milli takımında yer aldı. D gurubu maçlarından Hırvatistan ile yapılacak maç öncesi milli marş okunurken yaptığı parmak hareketi nedeniyle büyük tepki gören Pique, suçlamaları kabul etmedi.

 

Maç öncesi milli marş okunduğu esnada takım arkadaşlarıyla omuz omuza olan Pique, sağ elinin parmaklarıyla bazı hareketler yaptığı için marş sırasında hareket çektiği ve milli marşa saygısızlık ettiği söylendi. Pique’nin bu hareketi onun Katalan Milliyetçisi olarak bilinmesinden ve bu sebepten dolayı İspanyol taraftarlar tarafından tepki yağmuruna tutulmasına sebep olmuştu, bu olay sonrasında da tepkiler bir hayli büyüdü.

 

Pique, tepkiler üzerine hem sosyal medya hesabından açıklama yaptı hem de röportaj vererek kendini anlatmaya çalıştı. Pique’nin iddiasına göre bu suçlamalar haksız yere yapılmış, o marş esnasında hareket çekmemiş sadece parmaklarını oynatmış. Pique bu suçlamaya bir hayli kızdığını ve bu saçmalıklar yerine maçı nasıl kazanacağımızı düşünmeliyiz, şampiyonluk şu an daha önemli, beni bilen biliyor diyerek sert bir yanıt verdi.

Yorumlar


Sen de Yorumla!