Posta Güvercini İle Haberleşen Çift

Teknoloji 19 Haz 2016 435 views Okunma Posta Güvercini İle Haberleşen Çift

Muğla ilinin Yatağan ilçesinde yaşayan Süleyman Okaymirza, balık tutmaya gittiği alanlarda cep telefonu çekmediği için sıra dışı bir yönteme başvurmaya başlamış.

Muğla ilinin Yatağan ilçesinde yaşayan, 36 yaşındaki Süleyman Okaymirza, Yatağan’da termik santralde çalışıyor. 36 yaşındaki Süleyman Okaymirza’yı herkesten ayıran bir özelliği bulunuyor. İletişim alanında teknolojiler gelişmeden önceki önemli haberleşme araçlarından bir tanesi olan güvercini günümüzde kullanıyor.

Güvercinleri sevmeye abisinin evinde başlayan 36 yaşındaki Süleyman Okaymirza, abisinden istediği iki kuş ile hayatına farklı bir pencere açmıştır. Kuşların sahiplerini tanıdığını söyleyen Süleyman Okaymirza, yavruluk döneminden itibaren kuşları eğittiklerini belirtti. Süleyman Okaymirza elindeki posta güvercinlerinin 200 km uzaklıkta olan İzmir’den geldiğini söyleyerek, kuşların çok akıllı olduklarını da vurguladı.

Eşi ile posta güvercini sayesinde ilk mesajlaşmasının balığa gittiği dönem olduğunu söyleyen Süleyman Okaymirza, not kağıdına not yazıp kuşu uçurduğunu ve eşinin kuş kafesi üzerinde kuşu görerek notu okuduğunu belirtti. Posta güvercinleri fiyatları ise, amaç ve özelliklerine göre  fiyatları 20 liradan başlayıp 20 bin liraya kadar ulaşıyor.

Etiketler:,

Yorumlar


Sen de Yorumla!