Tarım Bakanı Açıkladı

Sağlık 12 Haz 2016 300 views Okunma Tarım Bakanı Açıkladı

Tarım Bakanı Faruk Çelik, nitratlı gübrenin satışını artık yasakladığını belirtti.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı olan Faruk Çelik, nitratlı gübrenin satışını yasakladıklarını belirtti ve Türkiye’nin şu andan itibarı ile nitratlı gübre, yani patlayıcıya konu olan gübrenin satışını dondurmuş bulunduğunu söyledi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı olan Faruk Çelik, hiçbir yerde nitratlı gübrenin satışının olmadığını söyledi ve bunun terör olayları ile alakalı olduğunu belirtti. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı olan Faruk Çelik, TRT’de katıldığı bir haber programında, terör olaylarına değindi. Ülkemizin kayıp vermemesi ve can kaybının olmaması, artık kan dökülmemesi adına büyük gayretler gösterildiğini ifade etti. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı olan Faruk Çelik, ülkemizin kalkınma hamlesine girdiğini ve değişim dönüşüm noktasında olduğunu söyledi.
Ülkemizde senelik 5.5 milyon ton gübre kullanıldığını belirten Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı olan Faruk Çelik, bunun tam 1.5 milyon tonunun patlayıcı yapımında kullanılan nitratlı gübre olduğuna da dikkat çekti. Bu yüzden bu gübrenin satışının artık yasaklandığı açık bir şekilde belirtildi.

Yorumlar


Sen de Yorumla!