Tiroit Kanseri Paniği

Sağlık 12 Haz 2016 274 views Okunma Tiroit Kanseri Paniği

Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Radyoloji Bölümü’nde bulunan görevli 12 teknisyenin tiroit kanserine yakalandığı iddia edildi.
Kayseri ilimizde yer alan Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Radyoloji Bölümü’nde bulunan görevli, on iki teknisyenin tiroit kanserine yakalandığı öne sürüldü. Türkiye Türk Sağlık – Sen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na başvuru yapılarak, çalışma ortamında gerekli önlemler alınmadığı iddiasının araştırılması için müfettiş talep ettiler.
Yapılan başvuruda, bu teşhise rağmen İş Yeri Sağlık ve Güvenlik Birimi tarafından herhangi bir inceleme yapılmadığına ve bu konuda hiç bir önlem alınmadığına dikkat çekildi. Radyasyon doz ölçüm seviyelerinin mevzuata uygun biçimde yapılmadığı ve birimde meslek hastalarına sebep olabilecek ortamın bulunduğunun sabit olduğu açıklandı. Bunun dışında 12 personelin aynı hastalığa yakalanmasının, bu durumu ortaya koyduğunu ifade eden yetkililer, bu konuya ilişkin hiçbir önlemin alınmadığını söylüyor.
Türkiye Türk Sağlık – Sen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Başkanı Önder Kahveci, 12 röntgen teknisyenimizin çalışma şartları nedeni ile tiroit kanserine yakalanmasının, bu durumu ortaya koyduğunu açıklıyor.

Yorumlar


Sen de Yorumla!