Twitter Hesapları Çalındı

Sosyal Medya 12 Haz 2016 256 views Okunma Twitter Hesapları Çalındı

İnternet üzerinde dolaşan geniş çaplı hacker saldırı haberleri, Twitter kullanıcılarını tedirgin etmeye son hızla devam ediyor.
Online ortamda dolaşan geniş çaplı hacker saldırı haberleri, Twitter kullanıcılarını tedirgin etmeye devam ediyor. Duyulan iddialara göre, yaklaşık 33 milyon kadar Twitter kullanıcısının bilgileri ele geçirildi ve satışa çıkarıldı. Dijital dünya üzerinde bireysel olarak kullanıcıların başlarına gelebilecek en büyük sorunlardan olan sosyal medya hesaplarının internet korsanları tarafından ele geçildiği iddiaları sosyal medyayı sallıyor.
ZDNET isimli bir internet sitesi üzerinde yer alan iddialara göre bir Rus hacker tarafından 33 milyona yakın Twitter hesabı kullanıcısının hesapları ele geçirilmiştir. Tessa 88 kod adını kullanan bu Rus hacker, bir şekilde ele geçirmiş olduğu bu hesaplardaki bilgileri, internet kanalı ile satışa çıkarıyor. Her internet kullanıcısının erişemeyeceği ve fazlası ile suç unsuru bulunan Deep web üzerinden satış ilanı veren hacker, tam olarak 32 milyon 888 bin 300 kullanıcının hesap bilgileri karşılığında 5 bin 810 dolar talep etmektedir. Twitter üzerinden bu konu ile alakalı henüz bir açıklama gelmedi.

Yorumlar


Sen de Yorumla!