Vezneciler Saldırısında Son Dakika

Haberler 12 Haz 2016 367 views Okunma Vezneciler Saldırısında Son Dakika

Veznecilerde yapılan hain saldırının ardından son dakika haberleri gelmeye son hızı ile devam ediyor.

İstanbul, Veznecilerde yapılan hain saldırının ardından son dakika haberleri gelmeye son hızı ile devam etmektedir. İstanbul Vezneciler’de yapılan terör saldırısını PKK’nın şehir yapılanması olan TAK üstlendi.

 
Son dakika haberi olarak haber ajanslarına ulaşan bilgiye göre, İstanbul Vezneciler’de gerçekleşen canlı bomba saldırısını üstlenen örgüt belli olmuştur. İstanbul Vezneciler’de yapılan terör saldırısını PKK’nın şehir yapılanması olan TAK, internet sitesinde yaptığı açıklamada duyurdu. Geçtiğimiz hafta içerisinde polis servis otobüsünü hedef alan saldırıda bomba yüklü araç içindeki terörist tarafından patlatılmıştı. Bu patlama sonucunda, 6’sı polis 11 kişi yaşamını kaybetmişti. Olayda otuz altı kişinin de yaralandığı patlamada kullanılan aracın olaydan birkaç gün evvel Eminönü Mercan’da bir otoparka bırakıldığı ortaya çıkarıldı.

 
Patlamada ortaya çıkan gri renkteki otomobil, patlamanın gerçekleştiği noktaya çok yakın bir yerde olan İSPARK’a ait Mercan Katlı Otoparkı’na 29 Mayıs tarihinde öğle saatlerinde giriş yapmış görünüyor. Aracın çıkışı da 2 Haziran sabahında gerçekleşmiştir. Söz konusu olan aracın Mercan Otoparkı’nın üst çıkışından patlamanın gerçekleştiği Vezneciler yönüne giderek keşif yaptığı düşünülüyor.

Yorumlar


Sen de Yorumla!